Észak-amerikai egyházvezetők Budapesten

2017. szeptember 20., címkék: amerikai presbiteriánusok (pcusa), cigánymisszió, dani eszter, bogárdi szabó istván, kanizsai-nagy dóra, menekültmisszió, united church of christ (ucc)

Három napra hazánkba látogatott amerikai testvéregyházunk, a Krisztus Egyesült Egyháza (UCC) vezetése. A John Dorhauer elnök vezette küldöttség találkozott Bogárdi Szabó István püspökkel, és felkereste a UCC által is támogatott missziói szolgálatokat.

Református szolidaritás a Közel-Keleten

2016. november 21., címkék: szíria, közel-keleti reformátusok, református egyházak világközössége (rev), menekültmisszió, united church of christ (ucc), Szíria, keresztényüldözés, amerikai krisztus egyesült egyháza

Egyházunk is csatlakozik a Református Egyházak Világközössége (REV), annak nyugat-európai, valamint észak-amerikai tagegyházai összefogásához a krízis sújtotta térségben élő keresztyének támogatására.

Levél egy megosztott nemzet egyesült egyházához

2016. november 18., címkék: united church of christ (ucc), amerikai krisztus egyesült egyháza

Testvéregyházunk, a Krisztus Egyesült Egyháza (UCC) pásztori levéllel fordult gyülekezeteihez az amerikai elnökválasztás után.

Az amerikai UCC az azonos neműek házassága miatt perel

2014. április 30., címkék: united church of christ (ucc), ucc

Krisztus Egyesült Egyháza (UCC) mérföldkőnek számító pert indított Észak-Karolinában az egyházi személyek első kiegészítéssel kapcsolatos joga védelmében, az azonos neműek házassága kapcsán – áll a partneregyházakhoz eljuttatott sajtóközleményben.

Mutatkozz be Amynek, aki bemutat a világnak

2012. október 09., címkék: önkéntes, amy, united church of christ (ucc)

A Magyarországi Református Egyház hosszú évek óta tapasztalja, hogy az együttműködés és összefogás a világ keresztyén egyházaival áldást hoz a magyar református közösségre. Ezen partnerkapcsolatok egyik legszemélyesebb megnyilvánulása a partneregyházaktól érkező missziós munkatársak fogadása, akik jelenlétükkel, figyelmükkel és tapasztalatukkal sokat tesznek és színt hoznak közösségünk életébe. Jelen pillanatban amerikai, kanadai és koreai partneregyházaink missziós munkatársai szolgálnak egyházunk különböző misszióiban, így például a cigány vagy menekült misszióban, vagy éppen a Magyar Református Szeretetszolgálatnál.